SIT8208AC-GF-18E-3.570000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
SIT8208AC-GF-18E-3.570000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 156.253906MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18E-3.570000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTLProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 3.57 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18E-3.570000Y | SiTime | NHE Electronics