SIT8208AC-GF-18E-35.840000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18E-35.840000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 77.7600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVPECL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18E-35.840000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 35.84 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18E-35.840000Y | SiTime | NHE Electronics