SIT8208AC-GF-18E-37.500000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18E-37.500000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18E-37.500000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 37.5 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18E-37.500000Y | SiTime | NHE Electronics