SIT8208AC-GF-18E-54.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18E-54.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 19.4400MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
-40 TO 85C, 2520, 25PPM, 2.8V, 1
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18E-54.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 54 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18E-54.000000Y | SiTime | NHE Electronics