SIT8208AC-GF-18E-66.666600Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18E-66.666600Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 3.6864MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18E-66.666600YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66.6666 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18E-66.666600Y | SiTime | NHE Electronics