SIT8208AC-GF-18E-72.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18E-72.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 156.253906MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18E-72.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 72 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18E-72.000000Y | SiTime | NHE Electronics