SIT8208AC-GF-18S-25.000625Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
-20 TO 70C, 2520, 20PPM, 2.5V, 1
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 1.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18S-25.000625YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 25.000625 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18S-25.000625Y | SiTime | NHE Electronics