SIT8208AC-GF-18S-33.600000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18S-33.600000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18S-33.600000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33.6 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18S-33.600000Y | SiTime | NHE Electronics