SIT8208AC-GF-18S-35.840000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18S-35.840000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18S-35.840000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 35.84 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18S-35.840000Y | SiTime | NHE Electronics