SIT8208AC-GF-18S-37.500000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18S-37.500000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 19.4400MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18S-37.500000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 37.5 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18S-37.500000Y | SiTime | NHE Electronics