SIT8208AC-GF-18S-38.400000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18S-38.400000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18S-38.400000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 38.4 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18S-38.400000Y | SiTime | NHE Electronics