SIT8208AC-GF-18S-40.500000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18S-40.500000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18S-40.500000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 40.5 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18S-40.500000Y | SiTime | NHE Electronics