SIT8208AC-GF-18S-50.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-18S-50.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 19.4400MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVPECL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-18S-50.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 50 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-18S-50.000000Y | SiTime | NHE Electronics