SIT8208AC-GF-25E-35.840000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-25E-35.840000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-25E-35.840000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 35.84 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-25E-35.840000Y | SiTime | NHE Electronics