SIT8208AC-GF-25E-40.500000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-25E-40.500000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-25E-40.500000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 40.5 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-25E-40.500000Y | SiTime | NHE Electronics