SIT8208AC-GF-25E-4.096000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
SIT8208AC-GF-25E-4.096000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 90.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 19.4400MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-25E-4.096000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTLProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 4.096 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-25E-4.096000Y | SiTime | NHE Electronics