SIT8208AC-GF-25E-50.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-25E-50.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-25E-50.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 50 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-25E-50.000000Y | SiTime | NHE Electronics