SIT8208AC-GF-25E-60.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-25E-60.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-25E-60.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 60 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-25E-60.000000Y | SiTime | NHE Electronics