SIT8208AC-GF-25E-66.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-25E-66.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-25E-66.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-25E-66.000000Y | SiTime | NHE Electronics