SIT8208AC-GF-25E-66.600000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-25E-66.600000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.3300MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 77.7600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-25E-66.600000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66.6 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-25E-66.600000Y | SiTime | NHE Electronics