SIT8208AC-GF-25E-66.666600Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-25E-66.666600Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-25E-66.666600YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66.6666 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-25E-66.666600Y | SiTime | NHE Electronics