SIT8208AC-GF-25E-7.372800Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCM LVTTL
SIT8208AC-GF-25E-7.372800Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-25E-7.372800YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCM LVTTLProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 7.3728 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-25E-7.372800Y | SiTime | NHE Electronics