SIT8208AC-GF-25E-74.176000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-25E-74.176000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 156.257812MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-25E-74.176000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 74.176 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-25E-74.176000Y | SiTime | NHE Electronics