SIT8208AC-GF-25E-77.760000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 77.7600MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-25E-77.760000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-25E-77.760000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 77.7600MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 77.76 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-25E-77.760000Y | SiTime | NHE Electronics