SIT8208AC-GF-25S-18.432000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-25S-18.432000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
-20 TO 70C, 2520, 20PPM, 2.5V, 1
MEMS OSC XO 32.9800MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 156.285157MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-25S-18.432000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 18.432 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-25S-18.432000Y | SiTime | NHE Electronics