SIT8208AC-GF-28S-33.600000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-28S-33.600000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.367667MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-28S-33.600000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33.6 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-28S-33.600000Y | SiTime | NHE Electronics