SIT8208AC-GF-28S-38.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-28S-38.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-28S-38.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 38 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-28S-38.000000Y | SiTime | NHE Electronics