SIT8208AC-GF-28S-4.096000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
SIT8208AC-GF-28S-4.096000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-28S-4.096000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTLProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 4.096 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-28S-4.096000Y | SiTime | NHE Electronics