SIT8208AC-GF-28S-65.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-28S-65.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 19.4400MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 31.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-28S-65.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 65 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-28S-65.000000Y | SiTime | NHE Electronics