SIT8208AC-GF-28S-66.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-28S-66.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-28S-66.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-28S-66.000000Y | SiTime | NHE Electronics