SIT8208AC-GF-33E-66.666000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-33E-66.666000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 133.333333MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-33E-66.666000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66.666 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-33E-66.666000Y | SiTime | NHE Electronics