SIT8208AC-GF-33S-60.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-33S-60.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 19.4400MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-33S-60.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 60 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-33S-60.000000Y | SiTime | NHE Electronics