SIT8208AC-GF-33S-62.500000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-33S-62.500000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 156.253906MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-33S-62.500000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 62.5 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-33S-62.500000Y | SiTime | NHE Electronics