SIT8208AC-GF-33S-66.600000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-33S-66.600000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-33S-66.600000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66.6 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-33S-66.600000Y | SiTime | NHE Electronics