SIT8208AC-GF-33S-66.666600Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-33S-66.666600Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 77.7600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-33S-66.666600YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66.6666 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-33S-66.666600Y | SiTime | NHE Electronics