SIT8208AC-GF-33S-74.176000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
SIT8208AC-GF-33S-74.176000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AC-GF-33S-74.176000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 74.176 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AC-GF-33S-74.176000Y | SiTime | NHE Electronics