SIT8208ACP8F-33S-4.995000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 4.9950MHZ LVCM LVTTL
SIT8208ACP8F-33S-4.995000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208ACP8F-33S-4.995000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 4.9950MHZ LVCM LVTTLProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 4.995 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8208ACP8F-33S-4.995000T | SiTime | NHE Electronics