SIT8208AI-32-18E-14.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-32-18E-14.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 8.1920MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.333333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-32-18E-14.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 14 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AI-32-18E-14.000000 | SiTime | NHE Electronics