SIT8208AI-32-25E-40.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-32-25E-40.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-32-25E-40.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 40 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AI-32-25E-40.000000 | SiTime | NHE Electronics