SIT8208AI-32-25E-40.500000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-32-25E-40.500000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 312.5000MHZ LVPECL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-32-25E-40.500000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 40.5 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AI-32-25E-40.500000 | SiTime | NHE Electronics