SIT8208AI-32-25S-40.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-32-25S-40.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCMOS SMD
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-32-25S-40.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 40 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AI-32-25S-40.000000 | SiTime | NHE Electronics