SIT8208AI-32-25S-66.666000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-32-25S-66.666000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-32-25S-66.666000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66.666 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AI-32-25S-66.666000 | SiTime | NHE Electronics