SIT8208AI-32-25S-72.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-32-25S-72.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-32-25S-72.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 72 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AI-32-25S-72.000000 | SiTime | NHE Electronics