SIT8208AI-32-25S-74.175824 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-32-25S-74.175824Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 74.175824 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AI-32-25S-74.175824 | SiTime | NHE Electronics