SIT8208AI-32-28S-16.367667 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.333333MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-32-28S-16.367667Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 16.367667MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 16.367667 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8208AI-32-28S-16.367667 | SiTime | NHE Electronics