SIT8208AI-82-25E-20.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-82-25E-20.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVDS SMD
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-82-25E-20.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 20 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8208AI-82-25E-20.000000 | SiTime | NHE Electronics