SIT8208AI-82-25E-66.666000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-82-25E-66.666000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 133.333333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 61.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-82-25E-66.666000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 66.666 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8208AI-82-25E-66.666000 | SiTime | NHE Electronics