SIT8208AI-82-25S-16.369000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-82-25S-16.369000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.367667MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 31.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-82-25S-16.369000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 16.369 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8208AI-82-25S-16.369000 | SiTime | NHE Electronics