SIT8208AI-82-25S-28.636300, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-82-25S-28.636300 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-82-25S-28.636300Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 28.6363 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8208AI-82-25S-28.636300 | SiTime | NHE Electronics