SIT8208AI-82-25S-35.840000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-82-25S-35.840000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-82-25S-35.840000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 35.84 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8208AI-82-25S-35.840000 | SiTime | NHE Electronics